ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA! Srpski šampion ispisao istoriju u Salcburgu, Ben i Degenek junaci
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi šampiona ove
sezone Crveno-beli su odigrali nerešeno 2:2 u Salcburgu i posle 0:0 u Beogradu prošli dalje

Crvena zvezda će prvi put igrati u Ligi šampiona! Crveno-beli su poslednji put bili učesnici najelitnijeg evropskog fudbalskog takmičenja u sezoni 1991/1992, dok se ono još zvalo Kup šampiona.
Od tada su crveno-beli šest puta pokušavali da se plasiraju u Ligu šampiona, ali bila je sedma sreća.
Nije bilo lako izabranicima Vladana Milojevića, fudbaleri Salcburga su u prvom poluvremenu "kidisali" ka golu Milana Borjana, koji je utakmicu počeo kiksom, ali ga je tada spasao
Vujadin Savić.

Odolevao je Zvezdin Bedem sve do 45. minuta, kada je Dabur iskoristio nepažnju Savića i Degeneka i smestio loptu u mrežu.
Novi šok za Zvezdu na početku drugog dela, Savić je napravio penal, a Dabur je bio egzekutor.
Činilo se da su igrači Zvezde nokautirani, ali onda preokret, koji je najavio nesportski pozet Pongračića. Štoper Salcburga je nagazio Pavkova u 61. minutu, a igrači Zvezde su pobesneli
i to kao da ih je trglo.

Četiri minuta kasnije Ben je posle sjajnog centaršuta Degeneka smanjio na 2:1. Manje od 60 sekundi trebalo je Zvezdi da dođe do izjednačenja, a gol je na kraju pripisan Benu,
iako je veliki deo posla odrario Degenek, a Ben je dotakao loptu tek toliko da se njegovo ime opet nađe na semaforu.

Do kraja su igrači sprkosg šampiona uspeli da odbiju sve napade domaćina, Milan Borjan je nekoliko puta sjajno branio i sprečio Salcburg da dođe do pobede.
Navijači Zvezde su nakon poslednjeg zvižduka sudiej Cunejta Čakira utrčali na teren.
SALCBURG - ZVEZDA 2:2 (1:0)
Strelac: Dabur u 45. i 48. - Ben u 65. i 66. minutu
Stadion: "Red Bul arena". Sudija: Cunejt Čakir.
SALCBURG: Stanković - Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer - Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager (od 83. Prevljak) - Daka (od 69. Jabo), Dabur.
CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Simić (od 37. Jovančić), Ben, Radonjić (od 82. Gobeljić) - Milić (od 50. Pavkov).

Izvor. informer.rs / Foto: starsport